Spausdinti

EUROSTUDENT

eurostudent 1

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) 2017 vasario 1-2 dienomis organizuoja EUROSTUDENT VI tyrėjų forumą, kuris vyks COMFORT viešbutyje, Vilniuje.

EUROSTUDENT tyrėjų forumo tikslas yra pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis apie tai, kaip analizuoti ir naudoti EUROSTUDENT tyrimų rezultatus.

Renginys skirtas daugiausia tyrėjams, dalyvaujantiems EUROSTUDENT tyrimo nacionalinėse komandose. Renginys suteiks galimybę diskutuoti ir apsikeisti įžvalgomis apie tai, kaip EUROSTUDENT rezultatai gali būti panaudojami analizuojant įvairių studentų grupių socialinę-ekonominę situaciją Europos aukštojo mokslo erdvėje.

Renginio programą galite rasti čia

Daugiau informacijos: www.eurostudent.eu/researchersforum 

Kas yra EUROSTUDENT?

EUROSTUDENT yra tarptautinis projektas, apjungiantis     Eurostudent_Logo.gifbendras tyrėjų, apklausų atlikėjų, nacionalinių ministerijų atstovų, studentų asociacijų bei kitų suinteresuotųjų pusių pastangas ištirti socialines bei ekonomines studentų gyvenimo sąlygas aukštojo mokslo sistemose Europoje. Projektas vykdomas nuo 1990 m., jį koordinuoja konsorciumas, atstovaujamas septynių Europos šalių, iš viso projekte dalyvauja 28 šalys. Pagrindinis EUROSTUDENT projekto tikslas yra sugretinti palyginamus duomenis apie Europos aukštojo mokslo socialinę dimensiją skirtingose Europos šalyse.EUROSTUDENT įgyvendinimas

Projekto įgyvendinimo metu apklausos būdu renkami duomenys apie studentų socialines, ekonomines bei gyvenimo sąlygas, taip pat apie patekimo į aukštojo mokslo sistemą kelią bei laikinąjį tarptautinį judrumą (dalines studijas užsienyje). Po kiekvienos duomenų surinkimo bangos, kruopščiai atrinkti ir šalis palyginantys duomenys yra pateikiami visiems prieinamoje Europos valstybių lyginamojoje studijoje anglų kalba. Studijos rezultatais naudojasi ne tik kiekviena dalyvaujanti šalis, bet ir Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinis direktoratas, Bolonijos proceso priežiūros grupė (BFUG).

EUROSTUDENT nauda

EUROSTUDENT projektas remiasi prielaida, kad šalių palyginimas padeda suprasti nacionalinių aukštojo mokslo sistemų stiprybes, silpnybes arba išskirtinius bruožus bei įvertinti savo nacionalines aukštojo mokslo sistemas naujoje šviesoje. Šis projektas stiprina kiekvienos šalies socialinės aukštojo mokslo dimensijos stebėsenos sistemos pamatus, leidžiančius įvertinti priimtų sprendimų rezultatyvumą ir/ar efektyvumą.

EUROSTUDENT projekto įgyvendinimas Lietuvoje

Lietuva į EUROSTUDENT projektą įsijungė 2005 metais ir jau dalyvavo trijose EUROSTUDENT III bei IV, V bangose bei tęsia dalyvavimą EUROSTUDENT VI tyrime. EUROSTUDENT VI tyrimas pradėtas 2016 m. Jį vykdo Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu. MOSTA, bendradarbiaudama su visomis Lietuvos aukštosiomis mokyklomis bei Lietuvos studentų sąjunga, atliks Lietuvos studentų apklausą, pagal EUROSTUDENT VI projekto pateiktą klausimyną, pateiks duomenis EUROSTUDENT organizatoriams, palygins juos su EUROSTUDENT V tyrimo rezultatais bei, remiantis naujosios apklausos rezultatais, pateiks rekomendacijas dėl studentų socialinės paramos sistemos tobulinimo. Šiais metais EUROSTUDENT apklausa pradėta vykdyti balandžio pradžioje.

Daugiau informacijos apie tarptautinį EUROSTUDENT projektą:

Apie EUROSTUDENT tyrimą Lietuvos žiniasklaidoje

Turinčius klausimų dėl EUROSTUDENT projekto, kviečiame kreiptis elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

REALIŲJŲ IŠTEKLIŲ VERTINIMAS

RENGINIAI

SUMANI SPECIALIZACIJA

Sekite mūsų naujienas:

© 2017 Všį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Juridinio asmens kodas: 300845435.

Geležinio Vilko g. 12, LT-03163 Vilnius

Tel.: (8 5) 212 6898, faksas: (8 5) 243 0402, el. p.: info@mosta.lt

 

Naudojant MOSTA paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti MOSTA kaip šaltinį.