Spausdinti

Lietuvoje vieši tarptautinio projekto P2L2 partneriai

Balandžio 4-6 d. Lietuvoje vyksta tarpregioninio Europos Sąjungos projekto Public Policy Learning Lab (P2L2) mokomasis vizitas. Jo metu projekto partneriai iš Danijos, Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos susipažins su Lietuvos inovacijų ekosistema.

Lietuvos įmonės kasmet kviečiamos dalyvauti verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimui skirtoje programoje „Inovaciniai čekiai“. Šiemet šios Europos Sąjungos programos biudžetas sudaro 2,5 mln. eurų, planuojama, kad joje sudalyvaus apie 600 Lietuvos įmonių. P2L2 mokomojo vizito metu projekto partnerės Lietuvoje – Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) – pristatys  programos „Inovaciniai čekiai“ įgyvendinimo pažangą, susipažindins partnerius su pažangiomis pramonės įmonėmis, technologijų mokslo centrais bei laboratorijomis ir aptars galimybes skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

 „Galime pasidžiaugti, kad vis daugiau įmonių supranta inovacijų svarbą bei mokslo ir verslo sinergijos naudą. Vis dėlto galima pastebėti, kad verslo ir mokslo bendradarbiavimas Lietuvoje gilių tradicijų neturi. Artimiausiu metu pristatysime strategijos „Sumani specializacija“ įgyvendinimo apžvalgą, tikimės, jog tai padės atrasti tikrąsias mokslo ir verslo sinergijas“, – sako MOSTA vadovas Ramojus Reimeris.

Lietuvoje viešintys P2L2 projekto partneriai aptars galimybes skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą bei susipažins su pažangiomis pramonės įmonėmis, technologijų mokslo centrais bei laboratorijomis. Vizito metu bus lankomasi Fizinių ir technologijos mokslų centre, Nacionaliniame inovacijų ir verslo centre bei įmonėse: EKSPLA, Elinta,  Altechna.

Interreg Europe projektas P2L2 ir dėmesys pažangioms medžiagoms bei gamybos procesams yra susijęs su Sumanios specializacijos strategija, kuri yra privaloma visoms šalims ir regionams, norintiems naudotis Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama mokslui ir inovacijoms. Siekdamos įgyvendinti šią strategiją ES narės turėjo nusistatyti didžiausią mokslo ir verslo sinergijos potencialą turinčius prioritetus ir juose telki viešas bei privačias investicijas. Vieną iš šešių Lietuvos Sumanios specializacijos krypčių padedantis stiprinti P2L2 projektas yra įgyvendinamas iki 2020 metų.

Sekite mūsų naujienas:

© 2019 Všį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@mosta.lt

 

Naudojant MOSTA paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti MOSTA kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.