Spausdinti

Naujiena: interaktyvus įrankis absolventų karjeros stebėsenai

Šiandien Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras pristatė interaktyvų įrankį, skirtą absolventų karjeros tendencijoms stebėti. Antrasis MOSTA absolventų karjeros stebėsenos įrankis suteikia galimybę stebėti skirtingų studijų krypčių studentų (vėliau absolventų) karjeros dinamikas: kada įsidarbina, kuo dirba ir kiek uždirba. Įrankis yra skirtas abiturientams besirenkantiems kokią studijų programą studijuoti, taip pat įrankį gali naudoti aukštųjų mokyklų studentai bei absolventai siekiantys tikslingai projektuoti savo karjerą.

Interaktyvus įrankis sujungia Švietimo valdymo informacinės sistemos (ŠVIS) ir „Sodros“ duomenis. Tai leidžia stebėti atskiras studijų kryptis, aukštąsias mokyklas, studijų pakopas. Įrankis leidžia analizuoti, kokia dalis skirtingų studijų sričių studentų dirbo studijų metais ir kokį darbą, kiek tuo metu uždirbo, kaip baigus studijas keitėsi jų padėtis darbo rinkoje.

MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas Gintautas Jakštas pasakojo, kad į vieną sistemą sujungti duomenys atskleidžia, jog studijuodami dirba apie pusė studentų, bet trečdalis jų – tokį darbą, kuriam nereikia aukštojo išsilavinimo. „Studijoms tai nesuteikia jokios pridėtinės vertės. Tačiau aukštojo mokslo kvalifikacijos nereikalaujantį darbą ir praėjus metams, kai baigia studijas, vis dar dirba maždaug ketvirtadalis diplomuotų specialistų. Deja, yra daug studijų krypčių, tarp kurių diplomo ir darbo, kurį dažniausiai dirba absolventai, nesama jokių sąsajų“, – sako analitikas.

Sekite mūsų naujienas:

© 2019 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@mosta.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.