Spausdinti

Europos Komisijos ekspertai pristato rekomendacijų Lietuvai projektą

Rugpjūčio 28-30 d. Lietuvoje antrą kartą lankosi nepriklausomi Europos Komisijos (EK) ekspertai, įgyvendinantys programos „Horizontas 2020“ politikos stiprinimo priemonę (angl. Policy Support Facility). Tai yra antrasis Lietuvos mokslo, verslo, politikos formuotojų ir Europos komisijos ekspertų susitikimas. Jame pristatomas pirminis EK ekspertų parengtų rekomendacijų projektas, teikiami redakciniai siūlymai. Po šio susitikimo – š.m. spalio mėn. – EK pateiks rekomendacijas dėl užsienio investicijų į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas pritraukimo bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimo.

Antrojo susitikimo metu EK ekspertai pristatys preliminarius pastebėjimus dėl tyrimų ir inovacijų politikos planavimo, įgyvendinimo bei stebėsenos. Vizito metu ekspertai susitiks su LR Vyriausybės, ministerijų, aukštųjų mokyklų, verslo sektoriaus bei politiką įgyvendinančių ir stebinčių įstaigų atstovais.

Inovacijų plėtros bei verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimas yra viena iš LR Vyriausybės 2017 m. prioritetinių veiklų, kurios įgyvendinimas didintų šalies konkurencingumą ir užtikrintų ilgalaikę pažangą.

Vykdant didžiausią Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ yra siekiama skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą. Politikos stiprinimo priemonė pradėta vykdyti 2015 m. ir yra skirta Europos Sąjungos narėms, siekiančioms tobulinti tyrimų ir inovacijų politikos planavimą, įgyvendinimą ir rezultatų stebėseną.

Sekite mūsų naujienas:

© 2019 Všį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@mosta.lt

 

Naudojant MOSTA paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti MOSTA kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.