Spausdinti

Interaktyviame įrankyje – universitetų jungimo modeliavimas

LR Vyriausybės patvirtintam nutarimui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo priemonių plano keliaujant į LR Seimą, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) pristato interaktyvų įrankį, skirtą valstybinių universitetų jungimosi variantų modeliavimui. Naujasis įrankis apima naujausią statistinę informaciją apie valstybinių universitetų studijų, mokslo bei finansavimo duomenis.

Besinaudojantiems įrankiu sudaroma galimybė matyti modeliuojamus duomenis ir tuo atveju, jei įvyktų pasirinktų esamų universitetų susijungimas į naują universitetą. „Universitetų jungimo variantų modeliavimo įrankis leidžia pamatyti, kaip universitetų tinklo kontekste, pagal svarbiausius studijų, mokslo ir finansavimo rodiklius atrodytų naujai suformuoti universitetai. Įrankyje pateikiami jungtinių universitetų variantai, kurie yra įtraukti į nutarimo dėl universitetų tinklo optimizavimo projektą bei buvo garsiausiai aptariami viešoje erdvėje“, – sako MOSTA studijų politikos analitikas Gintautas Jakštas.

Įrankyje pateikti modeliuoti duomenys 11 skirtingų jungimosi variantų. Modeliuoti jungimosi duomenys apima faktinius 2017-2018 m. duomenis ir jų pasiskirstymą tarp universitetų.  Įrankis apima tik kiekybinius studijų, mokslo ir finansavimo rodiklius ir neatspindi galimų sinergijos tarp aukštųjų mokyklų taškų. Įrankis yra skirtas politikos formuotojams ir įgyvendintojams, taip pat akademinei bendruomenei ir visuomenei, besidominčiai aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka.

Sekite mūsų naujienas:

© 2019 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@mosta.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.