Spausdinti

Europos Komisija rengs rekomendacijas dėl Lietuvos tyrimų ir inovacijų politikos

Daugiau nei 50-imt mokslo, verslo ir valstybinio sektoriaus atstovų dalyvavo susitikimuose su nepriklausomais Europos Komisijos (EK) ekspertais, įgyvendinančiais programos „Horizontas 2020“ Politikos stiprinimo priemonę (angl. Policy Support Facility). 2015 m. pradėta vykdyti priemonė yra skirta Europos Sąjungos narėms, siekiančioms tobulinti tyrimų ir inovacijų politikos planavimą, įgyvendinimą ir rezultatų stebėseną.

Balandžio 10-12 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vyko pirmasis iš dviejų susitikimų, po kurių EK pateiks rekomendacijas dėl užsienio investicijų į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas pritraukimo bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimo.  Antrasis Politikos stiprinimo priemonės ekspertų ir Lietuvos tyrimų bei inovacijų politikos formuotojų ir įgyvendintojų susitikimas planuojamas rugpjūčio mėn., vėliau – lapkričio mėn., ekspertų komisija pateiks Lietuvai rekomendacijas, apimančias esamos situacijos vertinimą bei konkrečius pasiūlymus dėl mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimo ir į inovacijas orientuotų investicijų pritraukimo.

Inovacijų plėtros skatinimas yra viena iš LR Vyriausybės 2017 m. prioritetinių veiklų, kurios įgyvendinimas didintų šalies konkurencingumą ir užtikrintų ilgalaikę pažangą. Vykdant didžiausią Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ yra siekiama skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.

Sekite mūsų naujienas:

© 2018 Všį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

Geležinio Vilko g. 12, LT-03163 Vilnius. Tel. (8 5) 212 6898, faksas (8 5) 243 0402, el. p. info@mosta.lt

 

Naudojant MOSTA paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti MOSTA kaip šaltinį.