Mosta

Moksliniai tyrimai, statistika, straipsniai

Dažniausios plaukų problemos ir jų sprendimo būdai

Plaukai atspindi mūsų mitybos įpročius, gyvenimo būdą ir netgi patiriamą stresą. Be to, mūsų plaukų būklę lemia ir sezoniniai veiksniai, tokie kaip šaltis ar saulės spindulių poveikis. Dažnai dėl šių priežasčių susiduriame su įvairiomis plaukų problemomis, tokiomis kaip plaukų slinkimas, sausumas, pleiskanos ar per didelis riebalavimasis. Vis dėlto, daugelis šių problemų gali būti sprendžiamos tinkamai pasirenkant plaukų priežiūros priemones ir laikantis tam tikros rutinos.

Dažniausios plaukų problemos

Plaukų slinkimas

Plaukų slinkimas yra viena dažniausių problemų, su kuria susiduria tiek vyrai, tiek moterys. Šią problemą gali lemti įvairūs veiksniai, tokie kaip genetika, hormonų disbalansas, stresas, netinkama mityba ar tam tikrų vitaminų bei mineralų trūkumas. Taip pat slinkimą gali sukelti ir įvairios ligos, vaistų vartojimas ar dažnas cheminių priemonių plaukams naudojimas. Susidūrus su plaukų slinkimu padėti gali subalansuota mityba, į kurią įtraukiama daugiau baltymų, sveikųjų riebalų, vaisių ir daržovių. Be to, plaukų sveikatai ypač svarbūs vitaminai B7 (biotinas), A, D bei mineralai – geležis ir cinkas. O be to, naudinga naudoti plaukų priežiūros priemones, kurios skatina plaukų augimą ir stiprina jų šaknis. Taip pat reikėtų vengti streso ir palaikyti sveiką gyvenimo būdą.

Plaukų sausumas

Plaukų sausumą gali sukelti išoriniai faktoriai, tokie kaip dažnas formavimo prietaisų naudojimas, per intensyvus saulės poveikis arba dažnas cheminių priemonių naudojimas. Sausi plaukai atrodo pavargę, trapūs ir juos, be abejo, sunkiau prižiūrėti. Ši problema ypač dažna žiemą, kai šaltis ir sausas oras gali dar labiau pažeisti plaukus. Taigi, jei jūsų plaukai išsausėja – rinkitės šampūnus ir kondicionierius, kuriuose gausu drėkinamųjų komponentų, tokių kaip alavijas, hialurono rūgštis, kokosų ar argano aliejus. Iš tiesų, aliejų naudojimas yra vienas veiksmingiausių būdų drėkinti ir maitinti plaukus. Aliejai, tokie kaip argano, simondsijų ir alyvuogių, padeda atstatyti plaukų struktūrą. O taip pat stenkitės mažinti tiesintuvų, garbanojimo žnyplių ir džiovintuvų naudojimą arba prieš formuojant plaukus naudokite priežiūros priemones plaukams, kurios apsaugo nuo karščio.

Riebalavimasis

Pernelyg greitai riebaluotis linkę plaukai gali būti hormonų disbalanso ar netinkamos plaukų priežiūros pasekmė. Dažnai ši problema kyla, kai per dažnai plauname galvą šiurkščiomis plaukų priemonėmis, kurios pažeidžia galvos odos pH ir skatina didesnį riebalų išsiskyrimą. Tokiu atveju reikėtų naudoti švelnius šampūnus, kurie nedirgina galvos odos, tačiau efektyviai išplauna susikaupusius nešvarumus ir tuo pačiu reguliuoja riebalinių liaukų veiklą. O be to, stenkitės plauti plaukus bent jau kas kelias dienas, nes pernelyg dažnas plovimas taip pat gali paskatinti riebalų liaukas aktyviau veikti.

Pleiskanos

Pleiskanos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant sausą galvos odą, alergines reakcijas ar grybelines infekcijas. Pleiskanos gali būti sausos arba riebios, todėl jų gydymas gali skirtis priklausomai nuo tipo. Dažniausias sprendimo būdas yra specialios sudėties šampūnai nuo pleiskanų. Tačiau tam tikrais atvejais šampūnai gali būti neveiksmingi, tad vertėtų kreiptis į dermatologą ar trichologą, kad šis paskirtų tinkamą gydymą.

Papildomos plaukų priežiūros rekomendacijos

Plaukų sveikata priklauso ne tik nuo naudojamų produktų, bet ir nuo kasdienio gyvenimo būdo bei tam tikrų įpročių. Tad pateikiame keletą papildomų rekomendacijų, kurios gali padėti palaikyti sveikus ir stiprius plaukus.

Sveika mityba ir papildai plaukams

Tinkama mityba yra svarbi tiek bendrai sveikatai, tiek plaukų būklei. Plaukai sudaryti iš keratino (baltymo), todėl pakankamas baltymų kiekis mityboje prisideda prie jų stiprumo. Į mitybą įtraukite maisto produktų, tokių kaip kiaušiniai, žuvis, vištiena ir ankštinės daržovės, kurie aprūpins organizmą pakankamu baltymų kiekiu. Vitaminai A, C, D, E, cinkas, geležis ir B grupės vitaminai (ypač biotinas) taip pat yra svarbūs plaukų augimui ir sveikatai. Tad šias medžiagas galima gauti iš maisto papildų. O omega-3 riebalų rūgštys padeda drėkinti galvos odą ir mažina uždegimą, kuris gali lemti plaukų problemas.

Streso valdymas

Stresas gali būti viena pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių, todėl svarbi ir reguliari fizinė veikla, kadangi fizinis aktyvumas padeda sumažinti streso lygį ir pagerina kraujotaką. O įvairūs atsipalaidavimo metodai, tokie kaip meditacija, kvėpavimo pratimai ar joga, gali padėti sumažinti stresą ir gerinti bendrą savijautą.

Reguliarus kirpimas

Skilinėjantys galiukai taip pat yra ganėtinai dažna problema. Tad reguliarus galiukų kirpimas (kas 6–8 savaites) padeda išvengti jų skilinėjimo ir palaikyti sveiką plaukų išvaizdą.

Kasdienė plaukų priežiūra

Svarbu šukuoti plaukus švelniai, pradedant nuo galiukų, ir po truputį kilti link viršugalvio. O jei dažnai naudojate tiesintuvus, džiovintuvus ar garbanojimo žnyples, būtina naudoti priežiūros priemones plaukams, kurios apsaugo nuo karščio. Tai padės išvengti plaukų pažeidimo ir sausumo.

Kada kreiptis į specialistą?

Nors daugelį plaukų problemų galima išspręsti tinkama priežiūra ir gyvenimo būdo pokyčiais, kai kuriais atvejais svarbu kreiptis į specialistą, kad būtų nustatyta tiksli problema ir paskirtas tinkamas gydymas. Taigi, kada verta kreiptis į dermatologą arba trichologą?

Intensyvus plaukų slinkimas. Jei pastebėjote, kad plaukai slenka intensyviau nei įprastai ar pastebėjote nuplikusius galvos odos plotus, verta pasikonsultuoti su dermatologu arba trichologu. Tai gali būti ženklas, kad reikalingas specialus gydymas, arba rodiklis, kad problema slypi giliau, pavyzdžiui, susijusi su hormonais ar sveikatos būkle.

Nuolatinės pleiskanos ir niežulys. Jei pleiskanos neišnyksta po specialių šampūnų naudojimo arba galvos oda nuolat niežti ir yra paraudusi, taip pat reikėtų kreiptis į specialistą. Tai gali būti odos uždegimo ar infekcijos požymis.

Galvos odos uždegimai ir paraudimai. Alerginės reakcijos, bėrimai ar paraudimai gali rodyti, kad galvos oda yra jautri arba turi tam tikrų dermatologinių problemų. Specialistai padės nustatyti priežastis ir parinks tinkamas plaukų priemones bei gydymą.

Nepaaiškinamas plaukų sausumas ar riebalavimasis. Jei pastebite, kad plaukai pernelyg sausi arba itin greitai riebaluojasi, o įprastos plaukų priežiūros priemonės nepadeda, trichologas gali padėti nustatyti problemą. Kartais plaukų būklę gali lemti ne tik priežiūra, bet ir vidinės organizmo problemos, pavyzdžiui, hormonų disbalansas ar netinkama mityba.

Related Posts