Spausdinti

Europos Komisijos ekspertai pristatys rekomendacijas Lietuvai

Spalio 12 d. Europos Komisijos ekspertai 2017 m. įgyvendinę „Horizontas 2020” politikos stiprinimo priemonę pristatys Lietuvai skirtas rekomendacijas dėl užsienio investicijų į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas pritraukimo bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimo. Įžvalgomis susitikime dalinsis Europos Komisijos ekspertai bei Mokslinių tyrimų ir inovacijų departamento Generalinio Direktoriaus pavaduotojas Wolfgang Burtscher.

Lietuvos prašymu 2017 metais  Europos Komisija įgyvendino „Horizontas 2020” politikos stiprinimo priemonę, kuria siekiama suteikti pagalbą Europos Sąjungos narėms, siekiančioms tobulinti tyrimų ir inovacijų politikos planavimą, įgyvendinimą ir stebėseną. Lietuvos atveju buvo numatyta sutelkti dėmesį į du aspektus:

1. mokslo ir verslo bendradarbiavimą;

2. į mokslinius tyrimus ir inovacijas orientuotas TUI  Lietuvai.

Europos Komisijos atrinkta tarptautinė ekspertų komanda – prof. Hans-Jorg Bullinger, Alasdair Reid, Emily Wise, Michel Lemagnen – 2017 m. balandžio ir rugpjūčio mėn. viešėjo Lietuvoje, kur susitiko su plataus rato politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų, aukštųjų mokyklų, verslo, nevyriausybinio sektoriaus atstovais. Surinktos informacijos bei atliktos išsamios analizės pagrindu ekspertai parengė ataskaitą, kurioje pateiktas dabartinės padėties įvertinimas, nustatomos naudojamos politikos priemonės ir pateikiamos konkrečios rekomendacijos (politikos ir įgyvendinimo sistemų lygyje), siekiant išspręsti pagrindines kliūtis, susijusias su mokslo ir verslo bendradarbiavimu ir į naujoves orientuotų TUI pritraukimu.

Sekite mūsų naujienas:

© 2019 Všį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@mosta.lt

 

Naudojant MOSTA paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti MOSTA kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.