Mosta

Moksliniai tyrimai, statistika, straipsniai

Sidabriniai žiedai – talismanai, kurie gydo? Atsako juvelyras

Iliustracija – pexels.com

Sidabras yra viena labiausiai mėgstamų medžiagų rinkoje. Nors jis vertimas dėl patvarumo ir tuo pačiu įvairiapusiškumo, lankstumo, tačiau ne ką mažiau svarbu yra ir tai, kad jis gražiai atrodo bei… turi gydomųjų galių!

Tikrai taip. Sidabriniai gaminiai jau daugelį metų yra pasirenkami kaip prevencinė priemonė nuo ligų ir galimybė sustiprinti žmogaus imuninę sistemą, sumažinti lėtinius skausmus. Ne veltui sidabro dalelės dedamos į tvarsčius. Tai labai pagreitina žaizdų gijimą.

Kasdienai siūlome puoštis dirbiniais, kurie ne tik kuria stilių, tačiau ir tampa talismanu. Tam puikiai tinka sidabriniai žiedai. Plačiau apie jų galias pasakoja juvelyras Gediminas.

Sidabro sudėtis

Sidabro sudėtis gali skirtis priklausomai nuo jo grynumo. Gryniausias sidabras yra 99,9%. Jis ir yra pristatomas „999 praba“.  Papuošalams dažniausiai naudojamas 925 prabos sidabras. Jis dar pristatomas kaip „Sterlingo sidabras“.  Jame yra 92,5 % sidabro ir 7,5 % kitų metalų. Dažniausiai dedamas varis. Tai padidina papuošalo kietumą ir patvarumą.

Sidabras natūraliai žemėje nėra randamas grynas. Jis dažniausiai atkasamas, naudojamas iš rūdų. Tuomet sumaišomas su kitais elementais kaip  švinas, varis ir cinkas. Tada jau yra gaminami juvelyriniai dirbiniai“,- pasakoja Gediminas.

Sidabras naudojamas ne tik juvelyrikoje. Taip pat jis mėgstamas medicinoje dėl savo antibakterinių savybių. Galiausiai, naudojamas fotografijoje ir stiklo gamyboje.

Sidabro gydomosios galios

Apie sidabro gydomąsias galias galima išgirsti labai daug informacijos. Buvo atliktas ne vienas mokslinis tyrimas, kurio metu buvo analizuojama – kaip sidabras veikia žmogų arba kitą gyvą organizmą.

Kai kurie žmonės tiki, kad sidabras gali padėti sumažinti stresą ir nerimą. Iš jo pagaminti juvelyrikos dirbiniai net yra rekomenduojami asmenims, kurie serga depresija. Sidabras pasižymi antibakterinėmis savybėmis, t.y., gali naikinti ar slopinti bakterijų augimą. Dėl to sidabras naudojamas įvairiose medicininėse srityse, pavyzdžiui, žaizdų gydymui, infekcijų kontrolei ir netgi kai kurių antibiotikams atsparių bakterijų naikinimui. Tai, kad jis yra naudojamas medicinos sferoje – bene geriausias įrodymas, kad mokslas taip pat pripažįsta jo naudą sveikatai. Galiausiai, žmonės kalba, kad  sidabras gali stiprinti imuninę sistemą ir padidinti organizmo atsparumą infekcijoms. Mokslinių tyrimų apie tai nėra, tačiau kadangi vis daugiau žmonių akcentuoja, kad pradėjus dėvėti sidabro gaminius pagerėjo sveikata – galima daryti tokią prielaidą.

Sidabrinių papuošalų privalumai

Gediminas pasakoja, kad: „Sidabras yra natūraliai blizgantis metalas, kuris suteikia elegancijos ir rafinuotumo bet kokiam papuošalui. Jis gali būti poliruotas iki veidrodinio blizgesio arba patamsėjęs, kad įgautų vintažinę išvaizdą“. Jo universalumas yra vienas svarbiausių privalumų, kuris skatina šią medžiagą rinktis ne tik juvelyrus, tačiau ir papuošalų dėvėtojus.

Kaip pasirinkti sidabrinį žiedą?

Esant tokiai plačiai pasiūlai rinkoje – net ir paties išrankiausio ieškotojo poreikiai tikrai bus tenkinami. „Apsvarstykite savo asmeninį stilių ir rinkitės žiedą, kuris jį atitinka. Jei mėgstate klasikinę eleganciją, rinkitės paprastą žiedą su lygiu paviršiumi. Jei norite kažko įmantresnio, rinkitės žiedą su brangakmeniais, emaliu ar raižiniais“,- pataria Gediminas.

Kasdienai dažniausiai pasirenkami neutralūs, minimalistiniai žiedai. Norisi tokių, kad plaukai „nekibtų“. Šventinėmis dienomis dažniausiai norisi daugiau prabangos ir elegancijos, tad pasirenkami žiedai, kurie yra su brangiais akmenimis, masyvūs. Žinoma, jų kaina yra didesnė, tačiau žiedo pagaminimo sąnaudos – taip pat aukštesnės nei minimalizmu kvepiančio papuošalo.

Apskritai renkantis bet kokius papuošalus svarbiausia įvertinti savo poreikius. Jie yra kur kas svarbesni nei stilistų patarimai.

Related Posts