Mosta

Moksliniai tyrimai, statistika, straipsniai

Dantų protezų demistifikacija: Naujos šypsenos priežiūros patarimai

Prisitaikymas prie gyvenimo su dantų protezais gali būti reikšmingas pokytis, tačiau tinkamai prižiūrint jūsų nauja šypsena gali būti tokia pat spindinti ir funkcionali kaip ir natūralūs dantys. Tinkama dantų protezų priežiūra yra labai svarbi jų ilgaamžiškumui ir jūsų burnos sveikatai. Pateikiame išsamų vadovą, kaip užtikrinti geriausią dantų protezų būklę.

Dantų protezų supratimas

Pirmiausia būtina žinoti, kokio tipo dantų protezus turite. Visiški dantų protezai pakeičia visus dantis, o daliniai protezai užpildo spragas, jei liko keletas natūralių dantų. Nepriklausomai nuo tipo, visus dantų protezus reikia reguliariai prižiūrėti, kad jie nenusidėvėtų, nesusidarytų dėmių ir nebūtų pažeisti.

Kasdieniai valymo ritualai

Su dantų protezais elkitės taip pat, kaip su natūraliais dantimis, tik šiek tiek pakoreguokite įprastą tvarką:

 • Išplaukite po valgio: Po valgio išimkite ir išplaukite dantų protezus, kad pašalintumėte maisto likučius.
 • Kasdien valykite dantis: Naudokite šepetėlį su minkštais šereliais ir neabrazyvinį valiklį, specialiai skirtą dantų protezams.
 • Pamirkykite per naktį: Daugumai dantų protezų reikia drėgmės, kad jie išlaikytų savo formą. Pamirkykite juos švelniame protezų mirkymo tirpale arba vandenyje per naktį.

Atsargus tvarkymas

Dantų protezai yra patvarūs, tačiau juos galima pažeisti, jei jie nukrenta. Visada laikykite juos ant sulankstyto rankšluosčio arba vandens dubens. Valydami juos venkite lenkti ir niekada nenaudokite aštrių įrankių šiukšlėms pašalinti.

Žalingų medžiagų vengimas

Kai kurios medžiagos gali pakenkti dantų protezams:

 • Karštas vanduo: Todėl visada naudokite vėsų arba drungną vandenį.
 • Abrazyvinės valymo medžiagos: Gali atsirasti mikroįbrėžimų, kuriuose gali veistis bakterijos.
 • Balinamosios dantų pastos: Dažnai jų sudėtyje yra peroksido, kuris neturi įtakos dantų protezų spalvai ir gali juos susilpninti.
 • Produktai, kurių sudėtyje yra baliklio: gali susilpninti dantų protezus ir pakeisti jų spalvą.

Sveikos burnos priežiūra

Dantenos ir kaulai po dantų protezais vis dar gali sirgti:

 • Skalaukite burną: Prieš dėdami protezus, skalaukite burną, kad minkštieji audiniai būtų švarūs.
 • Reguliarūs dantų patikrinimai: Reguliariai lankykitės pas odontologą, kad įsitikintumėte, jog dantų protezai tinkamai priglunda, ir patikrintumėte dantenų būklę.

Kova su dantų protezų dėmėmis

Protezai, kaip ir natūralūs dantys, laikui bėgant gali nusidažyti. Norėdami su tuo kovoti:

 • Venkite dėmių atsiradimą sukeliančių maisto produktų ir gėrimų: tokių kaip kava, raudonasis vynas ir uogos.
 • Mesti rūkyti: Tabakas gali sukelti įsisenėjusias dėmes ir kenkia bendrai burnos sveikatai.

Kada kreiptis profesionalios pagalbos

Nebandykite patys reguliuoti ar taisyti dantų protezų. Nedelsdami kreipkitės į odontologą, jei protezai lūžta, įtrūksta, suskilinėja ar atsilaisvina. Savarankiškas taisymas gali sukelti nepataisomą žalą. Plačiau https://senvagesklinika.lt/ 

Prisitaikymas prie dantų protezų

Reikia laiko priprasti prie dantų protezų. Jums gali tekti pratintis kalbėti ir valgyti su jais. Jei pastebėsite nuolatinį diskomfortą ar žaizdas burnoje, kreipkitės į odontologą, kad juos pakoreguotų.

Saugus dantų protezų laikymas

Kai protezų nenešiojate, laikykite juos saugioje vietoje, uždengtus vandeniu, kad nesusidėvėtų. Jei naudojate dantų protezų mirkymo tirpalą, laikykite jį vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje, nes jis gali būti toksiškas.

Išvada

Naujų dantų protezų naudojimas reiškia naują priežiūros tvarką. Laikydamiesi šių priežiūros patarimų užtikrinsite, kad dantų protezai išliktų švarūs, patogūs ir estetiški. Atminkite, kad jūsų šypsena yra investicija, o dantų protezų priežiūra yra neatsiejama nuo šios investicijos išlaikymo. Skirdami šiek tiek laiko ir laikydamiesi tinkamo požiūrio, savo dantų protezus jausitės taip pat natūraliai, kaip ir tikrą šypseną, spinduliuojančią pasitikėjimą ir džiaugsmą.

Related Posts