Mosta

Moksliniai tyrimai, statistika, straipsniai

Kiek svarbus yra moto aprangos – batų  – atsparumas vandeniui?

Moto apranga, įskaitant batų pasirinkimą, yra nepaprastai svarbi tiek saugumui, tiek komfortui važiuojant motociklu. Viena iš esminių savybių, į kurią reikia atkreipti dėmesį renkantis moto aprangos batus, yra jų atsparumas vandeniui. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl vandeniui atsparūs batai yra itin svarbūs motociklininkams ir kaip išsirinkti tinkamiausią modelį.

Kodėl vandeniui atsparūs batai yra svarbūs motociklininkams?

Dažniausiai motociklininkus kelyje matome tik esant geroms oro sąlygoms. Tačiau, kaip ir visi kiti vairuotojai, jie susiduria su įvairiomis oro sąlygomis, įskaitant lietų, šlapdribą ir netgi sniegą! Drėgni batai gali sukelti nemalonų diskomfortą, pėdų hipotermiją ir netgi paveikti vairavimo saugumą. Vandeniui atsparūs moto aprangos batai apsaugo pėdas nuo sušlapimo ir užtikrina sausumą bei šilumą net ir nepalankiomis oro sąlygomis.

Be to, vandeniui atsparūs batai gali pagerinti sukibimą su slidžia kelio danga. Šlapia kelio danga padidina slydimo riziką, ypač posūkiuose. Vandeniui atsparūs batai paprastai turi geresnį protektorių ir yra gaminami iš medžiagų, užtikrinančių geresnį sukibimą su šlapia danga, taip sumažinant slydimo ir kritimo riziką.

Vandeniui atsparių batų tipai

Yra du pagrindiniai vandeniui atsparių moto aprangos batų tipai:

  • Membraniniai batai: šio tipo batai turi vidinę membraną, pavyzdžiui, GORE-TEX arba DRYTEX audinius, kurie kvėpuoja ir yra nepralaidūs vandeniui. Dėl to kojos išlieka sausos ir kvėpuoja net ir esant lietingam orui.
  • Impregnuoti batai: šio tipo batai gaminami iš odos ar tekstilės, kuri yra apdorojama vandeniui atsparia impregnavimo priemone. Impregnuoti batai paprastai yra pigesni nei membraniniai, tačiau jų atsparumas vandeniui laikui bėgant gali sumažėti, ypač jei batai dažnai naudojami drėgnose sąlygose.

Į ką dar reikia atsižvelgti, renkantis moto aprangos batus?

Be atsparumo vandeniui, yra dar keletas kriterijų, į kuriuos rekomenduojame atsižvelgti, kuomet renkatės moto aprangos batus:

  • Sauga: motociklininkų batai turėtų turėti apsauginius elementus, tokius kaip kulkšnių apsaugos, pirštų ir kulnų sutvirtinimai, kad apsaugotų pėdas nelaimingo atsitikimo atveju;
  • Patogumas: moto batai turėtų būti patogūs avėti ilgą laiką. Svarbu išbandyti batus prieš juos perkant, kad įsitikintumėte, jog jie gerai priglunda ir niekur nespaudžia;
  • Tinkamumas važiavimo stiliui: moto aprangos batai turėtų atitikti jūsų važiavimo stilių ir aplinką. Pavyzdžiui, Enduro motociklininkams reikės aukštesnių batų su patikimesne apsauga ant kulkšnių, o gatvės motociklininkams gali pakakti žemesnių batų su gera ventiliacija.

Priežiūra

Vandeniui atsparūs moto batai, kaip ir bet kuri kita motociklininko aprangos dalis, reikalauja reguliarios priežiūros. Reguliariai valykite batus ir naudokite vandeniui atsparias impregnavimo priemones, kad išlaikytumėte jų atsparumą vandeniui. Taip pat svarbu ne sezono metu tinkamai laikyti batus, kad apsaugotumėte juos nuo pažeidimų ir drėgmės.

Išvados

Renkantis vieną svarbiausių detalių motociklininkui – moto aprangos batus, svarbu atsižvelgti į daugelį veiksnių, įskaitant atsparumą vandeniui, saugumą, komfortą ir važiavimo stilių. Vandeniui atsparūs batai yra esminis elementas, užtikrinantis sausumą ir komfortą net ir esant nepalankioms oro sąlygoms. Investuodami į aukštos kokybės vandeniui atsparius moto aprangos batus, galite pagerinti savo saugumą ir komfortą kelyje.

Related Posts