Spausdinti

Inovacijų ekosistemos stiprinimui – Šiaurės šalių patirtis

Rugsėjo 21-22 d. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centre vyko Lietuvos inovacijų ekosistemos dalyviams skirtas tarptautinis seminaras „Efektyvios inovacijų ekosistemos kūrimas“. Mokymus vedė Švedijos tyrimų instituto „Nordregio“ ekspertai.

„Įvairūs reitingai rodo, kad Lietuva yra vidutiniškai imli inovacijoms. Silpniausia mūsų inovacijų ekosistemos vieta yra rezultatyvumas: pastaraisiais metais į inovacijas investuojame daugiau, o investicijų grąža neauga taip sparčiai kaip norėtųsi. Pasaulio inovacijų indeksas atskleidžia, kad pagal inovacinį efektyvumą Lietuva užima tik 87 vietą ir iš ES senbuvių lenkia tik Graikiją“, – sako MOSTA vadovas R. Reimeris.

R. Reimeris atkreipia dėmesį, kad Šiaurės šalys yra Europos inovacijų lyderės, todėl Lietuvai itin svarbu pasinaudoti jų gerąja patirtimi didinant inovacijų ekosistemos efektyvumą. „Lietuvos inovacijų ekosistemos institucinės sąrangos plėtros procese trūko koordinacijos, todėl mūsų inovacijų ekosistemos efektyvumas yra ribotas. Pati efektyvumo stebėsena Lietuvoje yra pakankamai naujas reiškinys, tad turime imti geruosius Skandinavijos šalių pavyzdžius ir, kritiškai juos įvertinus, ieškoti būdų juos pritaikyti“, – sako R. Reimeris.  

Lietuvoje viešėję Švedijos tyrimų instituto „Nordregio“ ekspertai dalindamiesi patirtimi pristatė pagrindines kliūtis kylančias inovacijoms. Ekspertų teigimu, barjerai gali skirtis priklausomai nuo regiono specifikos, pavyzdžiui, pagrindinė periferinių rajonų silpnybė yra žmogiškasis kapitalas, tuo tarpu didmiesčiai susiduria su inovacijų centrų koordinavimo problemomis ir fragmentacija. „Nordregio“ ekspertai pasidalino ir inovacijų efektyvumo vertinimo metodikos pavyzdžiais. Mokymų dalyviai stengėsi juos adaptuoti Lietuvos situacijai.

Seminare dalyvavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Lietuvos inovacijų centro, Seimo kanceliarijos, Švietimo ir mokslo ministerijos bei aukštųjų mokyklų atstovai.

MOSTA organizuotas seminaras yra projekto „INKREASE“ dalis. Šiuo projektu yra siekiama pagerinti dalyvaujančių regionų inovacijų plėtojimo pajėgumus, pagrindinis tikslas yra integruoti į skirtingas partnerių regionines strategijas priemones ir įrankius, kurie didintų įvairių inovacinių ekosistemų efektyvumą, sustiprintų mokslo ir verslo bendradarbiavimą ir mokslinių tyrimų rezultatų komercializaciją.

Sekite mūsų naujienas:

© 2019 Všį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@mosta.lt

 

Naudojant MOSTA paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti MOSTA kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.