Mosta

Moksliniai tyrimai, statistika, straipsniai

Kokiais privalumais pasižymi organinis stiklas?

Organinis stiklas dar yra vadinamas polimetilmetakrilatu (PMMA) arba tiesiog akrilu. Žinoma, pagal pavadinimą tikrai sunku suprasti, kas tai per medžiaga, bet kas ją jau spėjo išmėginti ir įsigyti įvairiems projektams, tikrai neliko nusivylę. Na, o kas dar nieko nežino, tai siūloma išsiaiškinti daugiau apie organinio stiklo suteikiamus privalumus ir galimas panaudojimo sritis.

Kokiomis savybėmis pasižymi organinis stiklas?

·         Skaidrumas. Tai pati geriausia polimerinė skaidri medžiaga. Šviesos pralaidumas net 92 procentai ir šis rodiklis lenkia mums visiems puikiai žinomą paprastą stiklą. Pasirinkus spalvotą organinį stiklą taip pat bus užtikrintas ir atsparumas UV spinduliams.

·         Tvirtumas. Lyginant su paprastu stiklu, organinis žymiai stipresnis, tvirtesnis ir labai atsparus smūgiams. Net ir įvykus pažeidimams, toks stiklas nesuskyla. Dėl šių priežasčių organinis stiklas dažnai naudojamas, kaip neperšaunamas stiklas. Taip pat užtikrinamas atsparumas įvairiems mechaniniams ir cheminiams poveikiams.

·         Lengvumas. Organinis stiklas gaminamas iš plastiko.

·         Paprastas apdorojimas. Šis stiklas labai lengvai apdirbamas pagal poreikius. Jį galima lydyti, lankstyti, poliruoti, klijuoti, pjaustyti ar gręžti.

Kur naudojamas organinis stiklas?

Dėl daugybės privalumų, ši medžiaga pasirenkama labai įvairiose srityse. Iš tikrųjų organinį stiklą labai dažnai matome savo kasdienybėje. Iš jo gaminami lėktuvų, automobilių priekiniai stiklai, pastatų stoginės, televizorių, radarų ekranai, prietaisų apsauginiai gaubtai, korpusai, fotoaparatų objektyvai, įvairūs žaislai, apšvietimo sprendimai ir kita. Visos sritys:

·         statyba (stogeliai, stoginės, individualūs namų projektai);

·         reklama ir prekyba (lauko reklamos, stendai, vitrinos, paviljonai, prekybos centrai);

·         viešos vietos (viešasis transportas, miesto erdvių infrastruktūra);

·         apšvietimo sprendimai (lempos, LED lemputės);

·         medicina ir chemijos pramonė (dirbtinės akių ragenos);

·         namai ir interjero detalės (fasado, kiemo elementai, laiptai, indai ir pan.)

Kur rasti?

Kokybiško organinio stiklo reikėtų ieškoti internete ir pasidomėti, kokio prekinio ženklo gaminius siūlo pasirinktas tiekėjas. Įprastai šis stiklas parduodamas vamzdžiais, strypais arba lakštais. Yra galimybė pasirinkti įvairias spalvas, paviršiaus (pavyzdžiui, matinį arba blizgų). Galima rinktis iš plataus dydžių pasirinkimų čia: https://e-heliopolis.lt/.

Related Posts