Mosta

Moksliniai tyrimai, statistika, straipsniai

Tinkama grandinėlių priežiūra

Nusiperkant bet kokį papuošalą, reikia nepamiršti, kad jį ne tik reikės segėti, bet ir tinkamai prižiūrėti. Priklausomai nuo turimo papuošalo gali priklausyti ir skirtinga jų priežiūra. Tačiau yra puiku tai, kad kai kuriuos papuošalus yra prižiūrėti pakankamai lengva. Tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti kiek daugiau apie tai, o pasirinkome vienos rūšies papuošalą, tai yra grandinėlės.

Grandinėles laikykite tinkamai, kad jos nesusipainiotų

Jeigu esate papuošalų fanė ir jums juvelyriniai dirbiniai nėra svetimas dalykas, tai tikriausiai tai nebus naujiena, nes tikrai teko susidurti su tuo, kad dedant juos be jokios tvarkos ir bet kaip, jie susipainioja tarpusavyje ir tuomet viską atpainioti, kad nepažeisti, yra pakankamai sunku. Todėl pirmasis patarimas, kurio reikia laikytis, tai kiekvieną papuošalą dėti į atitinkamus skyrelius ar dėžutes, kad vienas su kitu nesusimaišytų. Jeigu kalbėtume konkrečiai apie grandinėles, tai jas geriausia ir patogiausia laikyti kažkur pakabintas. Taip atskirti ir matyti, kokius variantus turite bus pats patogiausias variantas. Tokių grandinėlių laikiklių yra pakankamai nemažai, todėl kiekvienas gali prisiderinti tai, kas yra patogiausia.

Svarbu valyti

Nors kai kam gali pasirodyti, kad juvelyriniai dirbiniai negali išsipurvinti ar kitaip tapti nešvarūs, tačiau tai nėra tiesa. Net ir nešiojami ar nenešiojami papuošalai gali tapti nešvarūs. Tokie papuošalai, kurie yra pakankamai daug nešiojami ir turi labai daug smulkių detalių, tarpelių ir panašiai, natūralu, kad juose prisikaups nešvarumai. Tad kartas nuo karto juos reikėtų nepamiršti išvalyti. Tam gali būti naudojamos specialios priemonės arba tokios priemonės, kurios yra naudojamos namuose. Ką naudoti, nesunkiai galima atrasti internete. Lygiai tokia pati situacija gali būti tada jeigu grandinėlės ar kiti papuošalai nebus taip dažnai nešiojami. Jie gali prarasti savo spalvą ir apsinešti, tad tokiu atveju, taip pat juos reikėtų valyti.

Laikyti sausoje ir saulės neapšviestoje vietoje

Nors tai ne visada yra įmanoma, tačiau jeigu tokia galimybė yra, bet kokius papuošalus visada verta laikyti sausoje vietoje, kur tiesiogiai saulės spinduliai neapšviečia papuošalų. Aišku, trumpu laikotarpiu saulė nieko nepakenks, tačiau per ilgą laikotarpį šiokie tokie pakeitimai gali būti matomi. Tad jeigu įmanoma, juos reikėtų pasaugoti. Galbūt tokios didelės neigiamos įtakos kokybiškam metalui ir nebus, tačiau pigesniam gali tikrai pakenkti, o to pasekoje gali kisti spalva ar papuošalas pradėti dažyti odą.

Related Posts